Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy

Estonská církevní hudba s lektorkou Sigrid Põld

Srdečně zveme (nejen) evangelické sbormistry, nové zájemce o sbormistrovství, zpěváky, varhaníky, církevní hudebníky a teology na 31. sbormistrovský kurz, který proběhne v termínu 17. - 19. 11. 2017 ve středisku Sola gratia v Bystřici pod Hostýnem.

Srdečně zveme (nejen) evangelické sbormistry, nové zájemce o sbormistrovství, zpěváky, varhaníky, církevní hudebníky a teology na 31. sbormistrovský kurz, který proběhne v termínu 17. - 19. 11. 2017 ve středisku Sola gratia v Bystřici pod Hostýnem.

Sigrid Põld vystudovala na Hudební akademii v Tallinnu (obor řízení sboru a hudební pedagogiku) a estonské dějiny na Univerzitě v Tallinnu. Živý se jako kulturní manažerka v městě Kohila. V r. 1993 založila komorní mládežnický chór v evangelickém sboru v Hageri, který stále vede. Již 18 let je ve Spolku evangelických církevních hudebníku v Estonsku, kde v současné době je v předsednictvu v roli náměstkyni předsedy. Mezi jejími úkoly spadá výběr hudby a organizování velkých setkání pěveckých sborů. Od r. 2002 je delegátkou Evropské konference evangelické církevní hudby za Evangelickou lutherskou církev v Estonsku.

Program kurzu:

  1. Nácvik a interpretace přenádherných sborových zpěvů estonských skladatelů (latina, estonština).Obtížnost vybraných skladeb: jednoduchá - středně těžká.
  2. Estonská evangelická církevní hudba – přednáška s hudebními ukázkami
  3. Pobožnosti se zpěvy, které budou v novém Evangelickém zpěvníku
  4. Příprava programu a vystoupení na koncertu v neděli 19. 11. 2017 ve 13:30 hod. v kostele sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem, kde budou také účinkovat studenti a absolventi Semináře církevní hudby Evangelické akademie. Vybrané skladby budou dirigovat Jitka Katovská, Lucie Kotková, Lýdie Špániková a Radek Fér.

 

Zahájení kurzu bude výjimečně v pátek odpoledne, tj. 17. 11. 2017 v 16 hod. v kapli Sola gratia. Poplatek za kompletní stravu (vč. páteční večeře) a ubytování na osobu činí 1.320 Kč (ubytování v hlavní budově), příp. 1260 Kč (ubytování v tzv. chaloupce). Na kurz je možno se přihlásit formou závazné přihlášky do 11. 11. 2017. Nelze se přihlásit jenom na část kurzu.

Přihlášku formou jednoduchého mailu je možno poslat celocírkevnímu kantorovi Ladislavu Moravetzovi na moravetz@e-cirkev.cz. V přihlášce je třeba uvést jméno a příjmení, věk, bydliště, případné přání vegetariánské či masité stravy, telefon. Odhlášení z kurzu je možné provést do 15. 11. 2017.