Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy

Ekumenická rada církví zve na 21. studijní den

Ve čtvrtek 17. května se v prostorách sboru Církve bratrské v Praze 5 uskuteční studijní den ERC. Program se bude zabývat "Nastolováním témat v mediálním světě" a Mediální komise akci doporučuje všem, kteří se v církvi nebo ve sborech věnují komunikaci.

Setkání proběhne od 9:30 do 16:30 v prostorách sboru Církve bratrské v Praze 5 (Vrázova 4, Praha 5 - Smíchov). 

O "Nastolování témat v mediálním světě" přijdou diskutovat mj. mediální teoretik Vlastimil Nečas (Univerzita Karlova v Praze), mediálně známý kněz Zbigniew Czendlik (ŘKC), novinář a hudebník Petr Vizina nebo webový analytik, designér a programátor Matyáš Hájek. 

Stručný program:

  • Zbigniew Czendlik - O Bohu bez Boha
  • Vlastimil Nečas - mediální teorie (bude upřesněno)
  • Petr Vizina - z praxe; očekávání na straně církve a na straně médií: potřeba zprostředkovat médiím relevantní a seriozní zdroje v církvi; rozdílnost řeči církve a vyjadřovacích prostředků médií
  • Matyáš Hájek - Církev a místní sbor na internetu - možnosti a nové trendy pro komunikaci s veřejností a společenstvím 

Obecně: Teorie nastolování agendy (agenda-setting) se zabývá rolí médií při výběru aktuálních témat. Říká, že byť žurnalisté vědomě nezkreslují informaci samotnou, je jistým zkreslením už to, která témata zvolí jako podstatná. Tedy mohou ovlivnit o čem se následně ve společnosti mluví a co je pak vnímáno jako všeobecně důležité. Což je zvlášť zajímavé v dnešní době (sociálních sítí, fake-news, politického marketingu a všeobecné relativizace...).

Účastnický poplatek 250 Kč/os. zahrnuje i společný oběd v místě konání. Přihlášky je nutné odeslat do 12.05.2018 prostřednictvím elektronického formuláře na níže uvedených webových stránkách.

Podrobnosti na: http://www.ekumenickarada.cz/21sd.