Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy

Faráři a farářky absolvují školení pro případ povodní

Diakonie ČCE připravuje školení pro kazatele a kazatelky ČCE. Farní sbory a fary by se v případě povodní měly stát centrem efektivní pomoci - stanou se tzv. humanitárními základnami.

Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce si vás dovoluje pozvat na školení vedoucích humanitárních základen. Proběhne 11. září 2019 od 9.30 do 14.30 hodin v Diakonické akademii (Belgická 22, Praha 2).

V minulosti právě faráři a farářky ČCE při povodních koordinovali dobrovolnickou činnost na základnách a tím výrazně přispěli k efektivní pomoci v postižených lokalitách. Rádi s tím počítáme i do budoucna a zveme k tomuto důležitému školení.

Co bude obsahem školení?

  • Seznámíme vás s tím, jak funguje humanitární pomoc při povodních a jakou roli má Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce.
  • Budeme s vámi sdílet vaše zkušenosti s předchozími povodněmi a vedením humanitární základny.
  • Seznámíme vás s tím, jak funguje humanitární základna a jaké jsou povinnosti vedoucího humanitární základny.
  • Vysvětlíme vám, jak probíhá nábor a zapojení dobrovolníků do humanitární pomoci a jaká jsou práva a povinnosti dobrovolníků.
  • Budeme s vámi mluvit o tématu ochrany zdraví při likvidaci škod po povodních a tom, jakých zdravotních rizik je třeba se vyvarovat.

Kontaktní osoba: Naděžda Zajko, koordinátorka dobrovolníků (tel.: 732 485 550, zajko@diakoniespolu.cz). Přihlášky zde.