Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy
https://www.ustredicce.cz/clanek/6478-Aktualizovane-informace-o-mimoradnych-opatrenich/index.htm

Aktualizované informace o mimořádných opatřeních

Postupné uvolňování preventivních opatření pomalu navrací život do kostelů a modliteben. Podmínky pro obnovu bohoslužebných i jiných shromáždění průběžně aktualizujeme na této stránce.

Dle stavu ke 29.7.2020:

Veřejné bohoslužby a svatby

Celá Česká republika:

  • bohoslužeb se účastní max. 500 osob
  • povinné roušky při bohoslužbách s účastí nad 100 osob 

Obec Prachatice a všechny obce, pro které vykonává rozšířenou působnost:

  • povinné roušky při jakékoliv účasti

Obce Bílovec, Bohumín, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Hlučín, Jablunkov, Karviná, Kopřivnice, Kravaře, Nový Jičín, Odry, Opava, Orlová, Ostrava, Třinec, Vítkov a všechny obce, pro které vykonávají rozšířenou působnost:

  • bohoslužeb se účastní max. 100 osob (svatby a pohřby bez omezení)
  • sezení v modlitebnách a kostelích se omezuje tak, že účastníci bohoslužeb sedí jen v každé druhé řadě a v takové řadě mohou sedět tak, že je od jiných osob bude oddělovat alespoň jedno volné sedadlo (s výjimkou členů domácnosti)
  • je k dispozici nádoba s dezinfekčním prostředkem s virucidním účinkem na dezinfekci rukou

Podoba shromáždění a dodržování opatření je v odpovědnosti staršovstva. Žádáme členy staršovstev, aby přitom pamatovali na to, že odpovědnost před státem nesou zejména farář (administrátor) a kurátor sboru.

 

Pobytové akce, tábory

Letní akce a pobyty pořádané ústřední církevní kanceláří pro rok 2020 proběhnou za dodržování vyhlášených hygienických opatření.

Upozorňujeme, že pro sezonu 2020 platí hygienická nařízení i pro menší pobyty a tábory, kde dříve nebyla ohlašovací povinnost a nebylo nutné postupovat v souladu s povinnostmi uloženými zákonem zotavovacím akcím pro děti. Hygienická opatření pro tábory je možno nastudovat v tomto dokumentu

 

Jednotlivá mimořádná opatření můžete podrobněji sledovat také na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.