Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy

Diakonie pomáhá odklízet škody po povodních. Hledá dobrovolníky

Diakonie naléhavě hledá další dobrovolníky na pomoc s odklízením následků bleskových povodní v Šumvaldu v Olomouckém kraji.

V minulém týdnu zasáhly Česko silné bouřky s přívalovými dešti. Potoky a řeky se na mnoha místech vylily ze svých koryt a způsobily tzv. bleskové povodně. Nejhorší situace je na Olomoucku. Škody na infrastruktuře a v domácnostech tu přesahují půl miliardy korun.

Diakonie Českobratrské církve evangelické zareagovala rychle a v nejvíce postiženém Šumvaldu zřídila humanitární základnu. V současné době jsou na místě také hasiči a armáda s těžkou technikou. Chybí ale lidé na pomoc v domácnostech, kde je potřeba vyklízet domy od bahna, poškozeného vybavení a dalšího nepořádku, který přinesla velká voda.

„Tento víkend je nás tu deset, ale práce je víc, než můžeme zvládnout. Chtěli bychom v obci zůstat ještě do středy a potřebujeme čerstvé pracovní síly. Kdo máte možnost, prosíme přihlaste se,“ prosí přímo z místa ředitelka Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE Kristina Ambrožová.

Formulář pro dobrovolníky: https://povodne.diakonie.cz/povodne-olomoucko-2020/

Další informace: www.povodne.diakonie.cz

Dobrovolníkům zajistí Diakonie ubytování (v Rýmařově), stravování, potřebné vybavení i hygienické zázemí.

Zdroj/foto: Diakonie ČCE