Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy

Zajímavá příležitost v rámci mezinárodních stipendijních programů

Partnerské zahraniční církve nabízí každoročně stipendii podporovanou možnost účasti na tuzemských i zahraničních kurzech. Jejich aktuální nabídku naleznete v článku.

ELCA

První je možnost stipendia od spřátelené Evangelické luterské církve v Americe (ELCA) z USA na vzdělávací akce dle vašeho výběru pořádané buď v ČR nebo v jiné zemi.

Stipendium je určeno vedoucím pracovníkům v církvi, ať už placeným nebo dobrovolným. Témata vzdělávání nemusí být jen teologická, ale např. i kurz jazyka, vzdělávání v oblasti medicíny, učitelství, informatiky, lidských zdrojů, financí, hudby, ekologie, sociální práce, genderových studií a další. Do výběrového řízení může ČCE za rok vyslat tři lidi.

Podrobnosti včetně termínů pro přihlášení do řízení ELCA najdete níže v příloze.

 

VELKD

Druhá nabídka přišla z Německa od organizace VELKD, která pořádá semináře v Pullachu u Mnichova určené pro faráře nebo spolupracovníky v církvi. Kurzy běží pouze v němčině, takže se předpokládá znalost tohoto jazyka alespoň na úrovni B2/C1.

Na tyto kurzy může ČCE za rok vyslat zdarma dva lidi. Víc informací najdete rovněž v příloze.

Pokud vás některý z kurzů VELKD zaujal a chtěli byste se na něj přihlásit, učiňte tak do 30.9. na níže uvedeném kontaktu. Vybírejte kurzy, které začínají nejdříve v listopadu 2021. 

 

Obecné informace a kontakt

Protože je počet zájemců do řízení obou organizací za ČCE omezený a je povinností mít doporučení ČCE, učiní výběr ze všech přihlášených synodní rada.

Pro veškeré dotazy ohledně obou nabídek se obracejte na kontaktní osobu:

Eva Balcarová
e-mail: balcarova@e-cirkev.cz
tel.: +420 603 545 323

Foto: ilustrační; autor Element5 Digital ze služby Pexels.