Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy

Novým vedoucím tajemníkem ÚCK se stal Martin Balcar

Na sklonku léta došlo k výměně na postu šéfa Ústřední církevní kanceláře ČCE (ÚCK). Dosavadního vedoucího tajemníka Jaromíra Plíška vystřídal v pondělí 20. září jeho zástupce Martin Balcar.

Martin vyrostl ve sboru v pražských Strašnicích a vystudoval sociální práci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Už v době studií vedl sedm let Nadaci Divoké husy, následně Linku bezpečí a poté zakotvil v ústředí Diakonie ČCE na pozici vedoucího komunikace a vnějších vztahů. Před svým nástupem do Ústřední církevní kanceláře ČCE v březnu 2020 pracoval sedm let jako vedoucí kampaní české pobočky Amnesty International.

„Práci vedoucího tajemníka přijímám s velkou pokorou. Vidím obrovské množství aktivit, které se dějí ve sborech i v rámci celé církve, což mě nabíjí optimismem a radostí. Chtěl bych vést úřad, který slouží ČCE a pomáhá jí v tom podstatném, totiž aby kázala Krista. A vím, že to nejdůležitější se děje na úrovni sborových společenství. Proto se chci zaměřit na efektivitu činností a být otevřený k potřebným změnám. Rád bych řídil ÚCK tak, abychom odpovídali na zadání a dělali to, co ČCE chce a kam směřuje. Zároveň se těším na spolupráci se skvělými kolegyněmi a kolegy v kanceláři i v církvi,“ říká Martin Balcar. Ten v čele instituce střídá Jaromíra Plíška, bývalého diplomata, který vedl úřad od začátku roku 2017.