Nejbližší události (další můžete nalézt na Přihlášky.srcce.cz s možností on-line přihlášení)

19. 7.

Parrésia 2020 (2/7)

Horní Dubenky

KOMENSKÉHO LABYRINT(Y) komponované čtení s trochou scéničnosti sestavil a čte Vítězslav Větrovec a hosté Světlé vymalování, kterak v tom světě a věcech jeho všechněch nic není než matení a motání, kolotání a lopotování, mámení a šalba, bída a tesknost, a naposledy omrzení všeho a zoufání; ale kdož doma v srdci svém sedě, s jediným pánem Bohem se uzavírá, ten sám k pravému a plnému mysli upokojení a radosti že přichází.

26. 7.

Parrésia 2020 (3/7)

Horní Dubenky

OTHELLO Divadelní soubor Drak n Roses hrají: Richard Dračka a Jan Růžička Děj Othella lze převyprávět s větší či menší stručností jako příběh Maura, který ze žárlivosti uškrtí svou bílou ženu Desdemonu – jak se povede tento klasický příběh vášně, lásky, slova, rozpadu a zmaru ztvárnit vyřezaným dřevěným loutkám?

1. — 8. 8.

Církev živě

Běleč nad Orlicí

Sektání lidí se zájmem o misijní a evangelizační práci. Paralelní program pro děti a mládež zajištěn. Organizuje poradní odbor synodní rady evangelizační a misijní.

2. 8.

Parrésia 2020 (4/7)

Horní Dubenky

O HOLČIČCE, KTERÁ SE JEŠTĚ NENARODILA Divadlo Víti Marčíka sepsal a vypráví: Vítězslav Marčík st. Příběh o touze dědečka po vnučce, o oslu Abrahamovi, koníku Apačovi a o Stromu Života, co mluvil o světě viditelném a neviditelném a také o nebi. Pohádka vhodná pro všechny, kteří se nebáli narodit a teď mají strach z umírání.

15. 8.

Parrésia 2020 (5/7)

Horní Dubenky

SKŘIVANI UŽ JEN V SHAKESPEAROVI Zmatkaři Dobronín režie: Ladislav Valeš hrají: František Kunst,Tereza Fialová, Vladimír A. Mátl a Ondřej Novotný Telefonická teatronovela, jejíž předlohou se stal skutečný životní osud statečné Julie Hruškové, která po druhé světové válce převáděla občany ČSR prchající do americké vojenské zóny v Rakousku.

15. — 22. 8.

Krkonošská pouť

Mělník - Herlíkovice

Akce přidruženého Spolku evangelické mládeže (SEM) - Přátel Herlíkovic během letošního léta: Krkonošská pouť od 15. do 22. srpna po stopách Karla Hynka Máchy z Mělníka do Herlíkovic. Budeme rádi, když půjdete s námi. Je to 130 km - dle trasy na Mapy.cz. Po cestě bude i několik měst a vlakových nádraží, kde bude možné se připojit a ujít jen kus cesty (třeba první víkend se nabízí pěkná cca 40-50 km pouť přes Kokořinsko, Bezděz na blízkou vlakovou zastávku či do Bělé odkud jste za hodinku v Praze). Pokusíme se vyjednat i ubytování v některých sborech ČCE či jiných farnostech nebo na chalupě u Bohdana Mikoláška. Po cestě je i pěkný kemp u rybníka, kde bude možné třeba dát si sprchu. Počítáme ale i s nocováním pod širákem nebo ve vlastních stanech. Začátek pouti je stanoven na sobotu 15.8, kdybychom se mohli sejít na Mělníku na vlakovém nádraží kolem 10h a půjdeme asi týden, podle sil účastníků.

18. — 24. 8.

Divadelní setkání

Chotěboř

Informace u br. f. Ondřeje Pellara

23. 8.

Parrésia 2020 (6/7)

Horní Dubenky

STUDÁNKA PÁNĚ Shromáždění na paměť zápasu o svobodu vyznání u Studánky Páně v lese pod Javořicí (autobusy zajištěny) Bohoslužba - Ludmila Míchalová-Mikšíková, evangelická farářska ve Strmilově, nemocniční kaplanka v Českých Budějovicích Přednáška - Marek Orko Vácha, katolický kněz, teolog, přírodovědec Krajina, zrcadlo duše - ve vztahu k zemi se současná Evropa nachází mezi dvěma extrémy: utilitaristickým přístupem, který vnímá hodnotu krajiny jako hodnotu minerálů v ní obsažených a panteistickým zbožšťováním.

23. — 29. 8.

Rodinný pobyt pro prarodiče s dětmi

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Vede Alžběta Hanychová, farářka ČCE v Praze – Horních Počernicích.

26. — 28. 8.

Děti, pojďte si hrát (příměstský tábor)

Kynšperk

Informace u br. Petra Brahy

28. 8.

Parrésia 2020 (7/7)

Horní Dubenky

LOUČENÍ S LÉTEM… Otevřené setkání s grilováním selete na farním dvoře Promítání historických i současných fotek kostela a evangelického sboru

30. 8.

Setkání reemigrantů

Trpísty - fotbalové hřiště

Setkání reemigrantů a jejich potomků napříč denominacemi a regiony.

5. 9.

Setkání Taizé

Domažlice

Informace u br. Zbyňka Volfa.

6. 9.

Varhanní koncert

Hranice u Aše

Informace u br. f. Pavla Kučery

13. 9.

Setkání na hoře Bzí

Hora Bzí u Blovic nedaleko Plzně

Bohoslužebné setkání v přírodě a doprovodné akce připomínající setkání husitů v roce 1419.

13. 9.

Sborový den v Sokolově

Sokolov

Sborový den v Sokolově.

4. 10.

Leňadores - koncert

Horní Dubenky

Když hrají Leňadores, tak létají tříšky koncert v našem kostele - nechte se pozvat. od 9 hodin bohoslužby od 10 hodin koncert

6. 10.

Setkání Taizé

Domažlice

Informace u br. Zbyňka Volfa.

10. 10.

Konference pro ženy

Kynšperk nad Ohří

Konference nejen pro ženy, ekumenické společenství. Chvály, semnináře, workshopy. Bližší informace na https://zenykynsperk.webnode.cz/