Vedení církve  »  Synodní rada  »  Komise synodní rady

Komise synodní rady

Celocírkevní komise zřizuje synodní rada, jmenuje a odvolává jejich předsedy a členy, řídí jejich práci, ukládá jim úkoly a přijímá jejich podněty pro svou činnost i pro práci celé církve.

 

Platová komise

  1. Dobšová Lenka
  2. Jacobea Alexandra
  3. Matějka Daniel
  4. Opočenský Matěj (delegát za SpEK)
  5. Plíšek Jaromír
  6. Včelná Radmila – předsedkyně
  7. Zadražilová Eva (za SR)
  8. Zikmund Vladimír (za SR)

 

Komise pro vikariát a jáhenskou praxi

  1. Gallus Petr
  2. Kalus Pavel
  3. Keller Jakub
  4. Květonová Iva
  5. Slámová Markéta
  6. Šorm Zvonimír
  7. Tengler Jiří
  8. Trgalová Magdaléna – předsedkyně
  9. Weinfurter Jiří
  10. Zapletalová Grollová Daniela
  11. Ženatý Daniel (za SR)

 

Komise pro celoživotní vzdělávání kazatelů

  1. Dušková Havlíčková Drahomíra
  2. Gallus Petr
  3. Hojková Radka
  4. Keller Jakub
  5. Keřkovský Jan
  6. Macek Ondřej – předseda
  7. Pokorný Pavel (za SR)
  8. Ridzoňová Lenka
  9. Weinfurter Jiří

 

Komise pro péči o výpomocné kazatele

  1. Hojková Radka
  2. Kašpar Pavel
  3. Kopecká Simona
  4. Lavická Anna
  5. Plachý Antonín - předseda
  6. Pokorný Pavel (za SR)

 

Komise pro pastorační pracovníky

  1. Dvořáková Martina
  2. Erdinger Miroslav – předseda
  3. Hojková Radka
  4. Chladilová Daniela
  5. Pokorný Pavel (za SR)

 

Komise pro zkoušení uchazečů o službu výpomocných kazatelů

  1. Hamari Miroslav
  2. Horák Martin
  3. Molnár Tomáš
  4. Zikmund Ondřej
  5. Ženatý Daniel (za SR)

 

Komise pro přípravu nového evangelického zpěvníku

  1. Čunderlíková Romana
  2. Esterle Miloslav – předseda
  3. Hanych Pavel
  4. Heller Daniel ml.
  5. Křivohlavý Pavel
  6. Moravetz Ladislav
  7. Švandová Daniela
  8. Titěra Ondřej (za SR)

 

Komise pro lidská práva

  1. Frey-Reininghaus Gerhard
  2. Hanych Pavel
  3. Hofman Jiří
  4. Klubalová Jitka
  5. Kratochvíl Petr
  6. Morée Peter
  7. Pokorný Pavel (za SR)
  8. Ruml Joel
  9. Schmarczová Šárka
  10. Vymětal Mikuláš

 

Komise pro přípravu na rozhovor s lidmi z LGBTQ+ komunity a přípravu stanoviska ČCE k otázce manželství dvou lidí stejného pohlaví

  1. Dočkalová Veronika
  2. Fojtů Daniel
  3. Kostiha Stanislav
  4. Palán Jiří
  5. Pivoňka Petr
  6. Pokorný Pavel
  7. Prudký Martin
  8. Vymětal Mikuláš
  9. Zemanová Janina
  10. Ženatý Daniel - předseda

 

Grantová komise

  1. Doubravová Marta
  2. Maláč Lukáš
  3. Marek Daniel
  4. Matějková Tereza
  5. Pivoňková Kateřina
  6. Plachý Antonín
  7. Plíšek Jaromír
  8. Valková Lia
  9. Zadražilová Eva (za SR)
  10. Zikmund Vladimír (za SR) – předseda
  11. Ženatá Daniela

 

Partnership Working Group

  1. Buzková Jana
  2. Dostal Jan
  3. Frey-Reininghaus Gerhard – předseda
  4. Hanych Pavel (za ekumenické oddělení ÚCK)
  5. Horák Martin
  6. Jelinek Wiera
  7. Kačenová Jiřina
  8. Lavický Jan
  9. Marková Ivana
  10. Peňáz Petr
  11. Pokorný Pavel (za SR)
  12. Sláma Petr (za ETF UK)
  13. Slámová Lucie (za Diakonii ČCE)
  14. Tengler Jiří
  15. Vrajová Jana
  16. Zikmund Marek

 

Komise pro projekt „Truhlářská“

  1. Mašek Jan – předseda
  2. Morée Peter
  3. Pokorný Pavel (za SR)
  4. Procházková Marta
  5. Rozbořil Tomáš
  6. Vobrová Žofie
  7. Žárská Monika

 

Komise pro výstavbu nových školních budov Evangelické akademie

  1. Dobrovolný Aleš
  2. Pospíšil Patrik
  3. Zadražil Miloslav

 

 Komise pro reformu správy církve

  1. Csukás Adam - předseda
  2. Gallus Petr
  3. Jacobea Alexandra
  4. Keřkovský Jan
  5. Plecháček Jan
  6. Šorm Zvonimír
  7. Zikmund Vladimír
  8. Ženatý Daniel