Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy

Filipka finišuje

Filipka – škola příběhem, církevní základní škola v Brně-Židenicích, přivítá své první žáky v pondělí 2. září.

Čas do konce prázdnin má tým pedagogů a paní ředitelka Ruth Konvalinková na dokončení všech úprav, úklid a přípravu tříd.

Během jara a léta se některé stavební a řemeslnické práce zpozdily, do toho vpadla havárie vody na již zrekonstruovaných záchodech. Ukázalo se, že bude každá ruka dobrá, aby se vše stihlo.

Naštěstí se našlo a stále nachází mnoho ochotných rukou dobrovolníků, kteří nabízejí svou pomoc. Jak z řad rodičů budoucích žáčků, tak z partnerského sboru Českobratrské církve evangelické v Brně-Husovicích nebo z ústředí církve, odkud přijelo tento týden na dvoudenní brigádu pět žen. Něco ještě zbývá dokončit, ale okna jsou umytá a natřená, podlahy naleštěné a koberce vyčištěné. Mobiliář a pomůcky připraveny a výzdobu dokončí tým pedagogů jistě včas.

Filipka nabízí alternativní vzdělávací program pro žáky prvního stupně. V každé třídě budou nejen prvňáci, ale i starší děti, které budou pomáhat těm malým. Každou třídu povedou dvě učitelky a jedna asistentka, počítá se s dětmi s handicapem či se slabším sociálním zázemím. Jeden den v týdnu bude vyhrazen výuce venku, což určitě potěší děti, které v předškolním věku navštěvovaly lesní školky.

Zřizovatelem sedmi škol Evangelické akademie je Českobratrská církev evangelická. Kromě středních a vyšších odborných škol vyučuje děti ve dvou základních školách. V Bratrské škole v Praze-7, která je vyhledávanou a oblíbenou školou, nyní rozšiřující své kapacity stavbou nové školní budovy, a od školního roku 2019/2020 v brněnské Filipce – škole příběhem. Více na www.skolafilipka.cz

Výtěžek postní sbírky pomůže uprchlíkům v Libanonu a v Jordánsku

Výtěžek postní sbírky pomůže uprchlíkům v Libanonu a v Jordánsku

Více než 600 tisíc Kč se vybralo během postního období ve sborech Českobratrské církve evangelické. Peníze pomohou se stavbou komunitního centra a s nákupem vybavení na zimu.

25.07.2019
Faráři a farářky absolvují školení pro případ povodní

Faráři a farářky absolvují školení pro případ povodní

Diakonie ČCE připravuje školení pro kazatele a kazatelky ČCE. Farní sbory a fary by se v případě povodní měly stát centrem efektivní pomoci - stanou se tzv. humanitárními základnami.

17.07.2019
Usnesení 1. zasedání 35. synodu ČCE

Usnesení 1. zasedání 35. synodu ČCE

Synodní rada dne 9. července 2019 vyhlásila usnesení 1. zasedání 35. synodu ČCE.

15.07.2019
Vztahy z různých úhlů. Český bratr 6/2019 je k dispozici on-line

Vztahy z různých úhlů. Český bratr 6/2019 je k dispozici on-line

Partnerské, rodinné, tradiční i netradiční... Časopis Český bratr si pro své červnové vydání zvolil téma "Vztahy a nevztahy". Aktuální čtení naleznete na webových stránkách časopisu.

10.07.2019
Vyhlášení grantů pro rok 2020

Vyhlášení grantů pro rok 2020

Vyhlašujeme výzvy na podporu financování diakonických a rozvojových projektů. Pokračujeme tak v systému podpory rozvojových projektů našich sborů. Pro rok 2020 je k rozdělení určeno 6 mil. Kč.

9.07.2019
Vyhodnocení veřejné sbírky pro výročí 100 let ČCE

Vyhodnocení veřejné sbírky pro výročí 100 let ČCE

Sbírka pro oslavy stého výročí vzniku Českobratrské církve evangelické vynesla přes 500 tisíc korun a byla formálně uzavřena. Děkujeme všem dárcům.

9.07.2019
1234567...235 »