Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy
https://www.ustredicce.cz/clanek/6522-Zkracena-verze-sjezdu-mladeze-probehne-v-online-podobe/index.htm

Zkrácená verze sjezdu mládeže proběhne v online podobě

Letošní sjezd mládeže na Vsetíně byl sice kvůli aktuálním epidemiologickým opatřením zrušen, ale jeho zkrácená varianta se chystá v online podobě.

Během "sjezdového víkendu" vám ve formě podcastu zprostředkujeme některé z přednášek, které se pro sjezd připravovaly. V pondělí se budete moci virtuálně připojit ke "sjezdové bohoslužbě", k diskusi s Jakubem Ortem a k (pod)večerní pobožnosti.

A protože sjezd je hlavně o setkávání a atmosféře..., zkusíme tuhle "sjezdovou náladu" alespoň částečně přenést do virtuálního prostoru. To bude hlavně na vás! Sdílejte foto- nebo videopozdravy ostatním, fotky z různých společenství, z rodin, mládeží... vše s hashtagem #sjezd20.

Více informací na tomto videu a také na sjezdovém webu.

Součástí sjezdové bohoslužby bývá i sbírka. Ani letos tomu nebude jinak, a přispět můžete už teď na webu Diakonie. Během bigbítové bohoslužby pak bude k dispozici QR kód pro přímou platbu.

Vaše příspěvky pomohou dětem, jejichž situace se zhoršila kvůli uzavření škol nebo výpadku příjmů rodičů. Výtěžek ze sbírky poputuje na podporu doučování a školní pomůcky pro děti z rodin v nouzi na Vsetíně, na kroužky dětí z azylového domu v Ostravě, příměstský tábor a víkendový pobyt dětí z Mostecka, ale i na speciální terapie a osobní asistenci pro děti s postižením v Uherském Hradišti, Praze a Ostravě. Sbírka bude otevřena do 30. září (12.00). Děkujeme.

Diakonické a rozvojové projekty: často kladené otázky - ekologie

Diakonické a rozvojové projekty: často kladené otázky - ekologie

Přinášíme vám odpovědi na často kladené otázky v rámci grantového systému ČCE. Týkají se výzvy "SBORY ČCE A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ 2021". Tato oblast je do systému DaRPů zařazena nově.

21.09.2020
Zasedání synodu Českobratrské církve evangelické

Zasedání synodu Českobratrské církve evangelické

V pátek 18. září proběhne 2. zasedání 35.synodu Českobratrské církve evangelické. Jednání vám zprostředkujeme online.

17.09.2020
Zajímavá nabídka v rámci mezinárodního stipendijního programu

Zajímavá nabídka v rámci mezinárodního stipendijního programu

Evangelická luterská církev v Americe (ELCA) nabízí ČCE stipendia na studium, které má připravovat lidi na vedoucí role v církvi (ať už placené nebo dobrovolné).

16.09.2020
Synod ČCE 2020 bude jednodenní

Synod ČCE 2020 bude jednodenní

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci rozhodla synodní rada společně s předsednictvem 35. synodu, že 2. zasedání 35. synodu ČCE bude jednodenní a svolává je tímto na pátek 18. září 2020.

14.09.2020
ZRUŠENO: Sjezd (nejen) evangelické mládeže 2020

ZRUŠENO: Sjezd (nejen) evangelické mládeže 2020

Vzhledem k aktuálním opatřením v souvislosti s šířením nákazy COVID-19 se synodní rada rozhodla zrušit letošní sjezd mládeže, který se měl konat v termínu 25.-28.2020 na Vsetíně.

11.09.2020
Školení - Individuální fundraising a PR pro sbory

Školení - Individuální fundraising a PR pro sbory

V sobotu 5. září zveme do ústřední církevní kanceláře na školení o individuálním fundraisingu (dárcovství, sponzorství) a PR.

27.08.2020
1234567...244 »