Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy

Výtvarná soutěž k Modlitbě za domov 2021

Tradiční výtvarná soutěžní přehlídka v rámci akce Modlitba za domov otvírá svůj další ročník pro zájemce z řad jednotlivců i žáků mateřských a základních škol.

Modlitba za domov probíhá vždy ve státní svátek 28. října při příležitosti oslav Dne vzniku našeho samostatného státu. Jedenáct členských církví Ekumenické rady církví každý rok spojuje své síly k tomu, abychom důstojně a s vděčností oslavili nabytou svobodu a pomodlili se za požehnání a ochranu pro naši zemi. Součástí akce je bohatý duchovní a kulturní doprovodný program, vyvrcholením je přímý televizní přenos České televize.

Tradiční součástí je již od počátků i výtvarná soutěž, vyhlašovaná pro jednotlivce i žáky mateřských a základních škol. Vedle zajímavých cen je odměnou pro děti i vystavení nejlepších děl a umístění výběru obrázků do přímého přenosu České televize.

Lze tvořit obrázky či koláže a další výtvarná díla, a to včetně těch multimediálních. Výtvory by se vždy měly vztahovat k ústřednímu tématu, kterým je pro letošek biblický citát „Já jsem s vámi“.

Multimediální klipy se pak mohou objevit ve vysílání Modlitby za domov a na internetu. Klip může být hraný, animovaný (či kombinovaný) a neměl by výrazně přesáhnout 1 minutu. Odkaz na vytvořený multimediální klip zasílejte na ralfmost@gmail.com (předmět: klip MZD).

Uzávěrka pro zasílání děl je nejpozději 1. října 2021.Více informací naleznete v přiložených materiálech a konkrétní program akce pak na stránkách www.modlitbazadomov.cz.

Granty na rok 2022

Granty na rok 2022

Byly vyhlášeny výzvy na podporu financování diakonických a rozvojových projektů (DaRP) farních sborů pro rok 2022. Na základě žádostí bude rozděleno přibližně 6 250 000 Kč.

1.07.2021
Letní výhody v rámci Církevní mobilní sítě

Letní výhody v rámci Církevní mobilní sítě

Zaměstnanci nebo dobrovolníci církve (faráři, kurátoři, členové staršovstev, varhaníci, vedoucí mládeže apod....) mohou využívat zvýhodněné Církevní mobilní sítě. Její operátor připravil letní akci.

16.06.2021
Brigáda: průvodce v Domku Na Sboru

Brigáda: průvodce v Domku Na Sboru

Letní brigáda nejen pro zájemce o historii Jednoty bratrské.

16.06.2021
Od 31.5. se ústřední církevní kancelář vrací do běžného režimu

Od 31.5. se ústřední církevní kancelář vrací do běžného režimu

S uvolňující se epidemickou situací se provoz ústřední církevní kanceláře vrací k prezenčnímu fungování. Pracovníci budou k zastižení v kancelářích, přístup do budovy je podmíněn negativním testem.

31.05.2021
Synod zvolí církevní vedení. Reportáž sledujte ve zpravodajství

Synod zvolí církevní vedení. Reportáž sledujte ve zpravodajství

V pátek 21. května 2021 se v Komunitním centrum Matky Terezy v Praze sejde 3. zasedání 35. synodu. Na programu je kromě množství zajímavých a důležitých bodů také volba nové synodní rady.

20.05.2021
Noc kostelů 2021 s ohledem na životní prostředí

Noc kostelů 2021 s ohledem na životní prostředí

Nabízíme vám materiály, které shromáždil Poradní odbor pro otázky životního prostředí. Je možné využít je jako podněty pro nadcházející Noc kostelů i pro další práci ve sborech.

18.05.2021
1234567...247 »