Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy

Zdravotnictví se na vás těší, kaplani!

Evangelická teologická fakulta UK, Katolická teologická fakulta UK a Asociace nemocničních kaplanů zvou na panelovou diskusi „Zdravotnictví se na vás těší, kaplani!“.

Diskuze se uskuteční v pátek 11. května 2018 od 15 do 17 hodin ve velké posluchárně Evangelické teologické fakulty UK (Praha 1, Černá ul. 9, I. patro). Hlavním cílem panelové diskuse je seznámit se mezilidsky a též se sociálním, občanským a duchovním pomezím zdravotnictví a s očekáváními a možnostmi obou stran - kaplanů i představitelů zdravotnických oblastí.

Pozvání k panelové diskusi přijali:

doc. MUDr. Eva Pokorná, CSc., Transplantcentrum IKEM; Ing. Richard Smejkal, Český červený kříž; Vítězslav Vurst, B.Th., nemocniční kaplan. Diskusi uvede Ladislav Beneš a diskusí provede Bohumila Baštecká.

Setkání proběhne v rámci celoživotního vzdělávání – 4. běhu kvalifikačního kurzu speciální pastorace Nemocniční kaplan. Zváni jsou též nemocniční kaplanky a kaplany v činné službě, další členky a členy asociací nemocničních kaplanů a duchovní všech církví.

Setkání laiků v Jánských Lázních

Setkání laiků v Jánských Lázních

Tradiční setkání v Janských Lázních s tradičně nabitým programem. Tentokrát s názvem Život začíná v 99 aneb 100 let ČCE.

26.03.2018
Na projekty církve poputují peníze ze zahraničí

Na projekty církve poputují peníze ze zahraničí

Téměř devět a půl milionu korun darují zahraniční církve a organizace v tomto a příštím roce na projekty Českobratrské církve evangelické.

20.03.2018
foto není k dispozici

Kolokvium Náboženský exil v českých zemích v raném novověku

Ekumenická komise pro české církevní dějiny 17. století - Církevní reformy a nábožensko-politické střety v raném novověku pořádá kolokvium „Náboženský exil v českých zemích v raném novověku“.

13.03.2018
Podpora čínským křesťanům

Podpora čínským křesťanům

Pouze osmi čínským křesťanům, kteří v České republice požádali o mezinárodní ochranu, udělilo ministerstvo vnitra na konci února v Česku azyl. Zbylých 70 žádostí bylo zamítnuto.

6.03.2018
Konference Křesťan za katedrou

Konference Křesťan za katedrou

V polovině dubna se v Třinci uskuteční sedmý ročník konference věnované křesťanům ve školství.

5.03.2018
1234567...222 »