Informace  »  Pro sbory  »  Zprávy

Noví kazatelé Českobratrské církve evangelické

Devět kandidátů obdrželo Osvědčení o způsobilosti k ordinované službě kazatele v Českobratrské církvi evangelické a stanou se faráři nebo jáhny.

Před Komisí pro hodnocení absolventů vikariátu se za předsednictví Dalibora Turečka konaly 18. června závěrečné pohovory osmi budoucích farářů a jednoho jáhna. Roční práci zájemců o kazatelskou službu hodnotí jejich mentoři, u nichž vikariát či jáhenskou praxi absolvují. Dále se hodnotí účast na katechetickém, homileticko-liturgickém a pastoračním semináři a zadaná písemná práce. Po rozhovoru se synodní radou a na doporučení komise převzali všichni adepti Osvědčení o způsobilosti k ordinované službě faráře/jáhna ČCE. Úspěšnými absolventy vikariátu 2017/2018 a posilou farářských řad jsou Tomáš Jun, Jan Mikschik, Anna Peltanová, Alžběta Hanychová, Jan Lavický, Martin Bánoci, Iva Květonová a Jan Hrudka. Jáhenskou praxi splnil Petr Haška.

Srdečně blahopřejeme!

foto není k dispozici

Farní sbor ČCE ve Vrchlabí stále hledá nového faráře či farářku

Farní sbor ČCE ve Vrchlabí stále hledá nového faráře či farářku, ideálně na plný úvazek.

4. zasedání 34. synodu ČCE

4. zasedání 34. synodu ČCE

Zpravodajství ze synodu, fotografie a přenos bohoslužeb na www.synodcce.cz .

Krajanské sbory v Rumunsku a Polsku hledají učitele češtiny

Krajanské sbory v Rumunsku a Polsku hledají učitele češtiny

Na přelomu srpna a září letošního roku lze navštívit české evangelické sbory v Peregu Mare (Rumunsko) a Kleszczově a Lodži (Polsko) a vypomoci zde s výukou češtiny. Není třeba pedagogické vzdělání ani vlastní finanční prostředky.

Zveme dobrovolníky na oslavy stého výročí ČCE

Zveme dobrovolníky na oslavy stého výročí ČCE

Kvůli své velikosti se akce neobejde bez pomoci dobrovolníků. Chcete-li k úspěchu oslav přispět tím, že věnujete svůj čas a nasazení, pak přijměte pozvání do realizačního týmu!

Chystáte se na oslavy výročí církve? Využijte nabídku ubytování

Chystáte se na oslavy výročí církve? Využijte nabídku ubytování

S předstihem se lze obrátit na organizační tým a včas si zajistit ubytování. Můžete tak učinit na hlavním webu oslav: www.100letcce.cz, kde přes jednoduchý formulář požádáte o ubytování a nocleh si rezervujete.

Zasedání synodu: aktuality přinese web synodcce.cz

Zasedání synodu: aktuality přinese web synodcce.cz

S blížícím se čtvrtým zasedáním 34. synodu Českobratrské církve evangelické (31.05.–02.06., Litomyšl) doporučujeme vaší pozornosti aktualizované webové stránky www.synodcce.cz.

1234567...223 »